ALBÜMLER

Hüseyin Çitçi
At Meydanı

Yapım: Ada Müzik
Yönetmen: Hüseyin Çitçi
Seneryo: Hüseyin Çitçi
Animasyon: Hüseyin Çitçi
Süre: 01:30:00
Seslendirme: İnci Türkoğlu, Ozan Tunçer, Yusuf Dehrioğlu
Müzik: Osmanlı İmparatorluğunda Müzik (Ada Müzik)

Diyalog Yazarları:
Türkçe: Hüseyin Çitçi, Ozan Tunçer, İnci Türkoğlu, Yusuf Dehrioğlu
İngilizce: İnci Türkoğlu (Lisanslı Rehber)
Fransızca, İtalyanca: Ozan Tunçer (Lisanslı Rehber)
Almanca: Yusuf Dehrioğlu (Lisanslı Rehber)

At Meydanı
At Meydanı belgeseli'nin seneryo, animasyon ve yönetmenliği Hüseyin Çitçi tarafından yapıldı.

Lisanslı turist rehberlerin Türkçe-ingilizce-Fransızca-İtalyanca-Almanca dillerinde diyaloglarını hazırladığı ve seslendirdiği bu belgeselde 10 farklı tarihi mekan ve müze, barındırdığı tüm zenginliklerle ve detaylarla çok renkli bir atmosferde ekrana aktarıldı. Bu mekanların zenginliklerini anlatmakla yetinmeyip ziyaretçilerin hayranlık, mutluluklarını da yansıtılıyor.

At Meydanı, İstanbulun kuruluşu ve tarihsel süreci, Alman Çeşmesi, Obeliks, Yılanlı Sütun, Örmetaş Sütunu, Türk İslam Eserleri Müzesi, Sultan Ahmet Camii, Arasta Çarşısı, Saray Mozaikleri Müzesi, Sultan Ahmet Türbesi, Haseki Hürrem Hamamı, Milyon Taşı, Yerebatan Sarnıcı ve Binbirdirek başlıkları altında tüm detay ve güzellikleriyle ele alındı. Tüm bölümlerin anlatımında alt başlıklar halinde mekanların dönemdeki fonksiyonları, önemli olayları ve kişileri dile getirildi. İsyanlar, restorasyonlar gibi birçok konuya yer verildi. Görselliğin arttırılması ve detayların vurgulanması için birçok animasyon hazırlandı. Tüm bu ihtişam en güzel osmanlı müziklerinin altyapıda kullanılmasıyla arttırıldı. Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Sultan Ahmet Camii'ne olan çok büyük hayranlık ve ilgi At Meydanında yer alan aynı değerde ve  ihtişamda birçok yerin fazla tanınmaması dikkate alınarak bu belgeselin hazırlanmasına ayrı bir önem verildi.  Türk İslam Eserleri Müzesi'ni taş, ahşap, metal, cam, değerli metal, porselen, halı, el yazmaları ve etnoğrafya bölümlerini anlatılarak zenginleştirildi.

Saray mozaikleri müzesinde yer alan çok sayıda eser, zenginlik kattı. Arasta çarşısının renkleri ve zenginlikleri ekrana yansıdı. Bu eşşiz tarihi dokular Osmanlı Müziği ile reklendirilerek  sunuyor.

DVD Bölümler:
00: Intro
01: At Meydanı
02: Alman Çeşmesi
03: Obelisk
04: Yılanlı Sütun
05: Örme Taş
06: Türk İslam Eserleri Müzesi
07: Sultan Ahmet Camii
08: Arasta ve Saray Mozaikleri Müzesi
09: Sultan Ahmet Türbesi
10: Haseki Hürrem Hamamı
11: Milyon Taşı, Yerebetan Sarnıcı ve Binbirdirek

ALBÜMDEKİ PARÇALAR Albümü Satın Al

ŞARKILAR

LİNKLER

4063 kez görüntülendi.