Mehmet Güreli'nin yeni sergisi 'kumsalda yürür gibi...' 10 Mayıs'ta açılıyor.
07.05.2012

Mehmet Güreli'nin kumsalı

Ressam olmanın yanı sıra müzisyen, yönetmen, yazar kimlikleriyle de sanatın içindeki yolculuklarını sürdüren Mehmet Güreli'nin yeni sergisi 'kumsalda yürür gibi...' 10 Mayıs'ta açılıyor.


 Mehmet Güreli’nin 16. sergisi 'kumsalda yürür gibi…' Nişantaşı’nda Artium Sanatevi’nde 10 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Ressam olmanın yanı sıra müzisyen, yönetmen, yazar kimlikleriyle de sanatın içindeki yolculuklarını sürdüren Güreli “Kumsalda yürümek benim için bir anlamda sanki daha fazla uğraş ister. Eğer buralardan ilk kez geçiyorsanız attığınız her adım sizi hedefinizden uzaklaştırıyor gibi görünür, ayaklarınız geri geri gider; kumlar zamanınızı çalar. Oysa bu uğraş sizi güçlendirir de,” diyor.

Kendi yürüdüğü kumsalını ise şöyle betimliyor sanatçı:
“Resimlere dalıp gitmekse, bilmediğimiz renklerin yollarında, kıvrımlarında yürümeyi göze alabilmektir. Kızgın kumların hafızalarında ateşi hissetmektir… Hayata korkmadan bakabilmeyi seçmeyi ilk sıraya yerleştirebilmektir. Ve rüzgarda, fırtınada bizleri bekleyen sürprizleri umursamayanların arasına karışmaktır.”

NTVMSNBC


SON EKLENEN 5 HABER