Barlas Tan Özemek'ten 2. Tekli "Kediler"
21.09.2017
Barlas Tan Özemek “KEDİLER”
 
1987 İstanbul doğumlu Barlas Tan Özemek 2017 yılının sonlarına doğru çıkartmayı düşündüğü ilk solo albüm çalışmalarını sürdürürken ikinci teklisi "Kediler" i album öncesi müzik severler ile paylaşıyor. 
"Kediler" Bülent Ortaçgil'in 1974 yılında yayınlanan ilk albümü "Benimle Oynar mısın?" da yer alan şarkılarından biri. Kariyeri boyunca video kliplerden ve televizyondan uzak durmuş duayen sanatçı Bülent Ortaçgil, 45 yıl önce yazdığı şarkısı "Kediler" i genç şarkı yazarı yeğeni Barlas Tan Özemek ile beraber canlı icra etti. Ses ve görüntü olarak dökümanlanan bu yapım adeta altın niteliğindedir. 
 
Hayyam Stüdyoları'nda Sinan Sakızlı ve Can Aykal tarafından gerçekleştirilen kayıtta, Bülent Ortaçgil ve Barlas Tan Özemek'e Kontrabas'ı ile Feryin Kaya eşlik etti. Bu performansın video çekimleri ise Ali Onur Olgun ve Doris Hason yönetmenliğinde gerçekleşti. Kapak görseli ise Bant Mag. illüstrasyon editörü Sadi Güran tarafından hazırladı.
 
Geçtiğimiz aylarda ilk teklisi “Ayna Kırıldı” ile karşımıza çıkan Barlas Tan Özemek’in Bülent Ortaçgil’le birlikte kaydettiği “Kediler” yorumu, Fizy aracılığıyla yayınlandı. 28 Eylül'e kadar ilk kez ve  sadece Fizy  üzerinden yayınlanacak olan "KEDİLER" i dinlemek için buraya tıklamanız yeterli. 
 
 
 

SON EKLENEN 5 HABER