Gazi "Başka Başka" 2 Ağustos'ta Çıkıyor!
29.07.2019

 Gazi “Başka Başka”

Eğitmen, Besteci ve Müzisyen Gazi Kıtoğlu’nın sözü ve müziği kendisine ait olan beşinci solo çalışması “Başka Başka” adlı single’ı Ümit Öğ yönetmenliğinde çekilen video klibiyle birlikte 2 Ağustos’ta tüm dijital platformlarda yayına giriyor.


Gazi Kıtoğlu, “Baskasını Sevemem”, “Bilemezsin”, “İstanbul’da Aşk” ve 2019 Nisan ayında yayınlanan “Turnam” adlı solo eserlerinden sonra düzenlemesinde deneyimli müzisyen ve aranjör Baki Duyarlar imzası bulunan “Başka Başka” single ‘ını müzik severlerle buluşturuyor..

Başka Başka; karşılıksızca duyulan aşkın sonunda ve zamanın kıyısında alınmış zor bir uzaklaşma kararı gibidir. Başka insanların yaşamlarında sesini duyuramamış ve uzaklaşmakta çözüm bulmuş, ancak gelecek için her şeye rağmen ümit sahibi olan sevgi dolu yüreklere yazılmıştır.

 

BİO.
Gazi Kıtoğlu (Besteci-Piyanist-Gitarist-Sarkıcı)
Hatay-Antakya doğumlu. Çocukluk yaşlarında müzikle tanışarak çeşitli konserlere perküsyon ve ardından gitar çalarak katıldı.
1992 yılında Trakya Üniversitesi Fizik Bölümünde okurken aynı zamanda çeşitli sahne çalışmalarını sürdürdü.
2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım fakültesi müzik toplulukları şan ana sanat dalı üzerine eğitim aldı, başarıyla mezun oldu.

1998 yıllarında Bodrum da Erkin Koray ile, ardından 2005 yılında Zerrin Özer'in vokalistliğini yaptı. 1999 yılından beri çeşitli alternatif pop müzik dallarında müzik yapan birçok müzisyenle aranjör şarkıcı ve gitarist olarak çalışmaya başlayıp sahne performanslarında eşlik etti.
2013 yılında yayımlanan Sinerji albümüne içerisinde sözü ve müziği kendine ait olan "İstanbul'da aşk, Bilemezsin ve Başkasını Sevemem adlı şarkılarını yorumladı.

Son yıllarda yeni besteleri üzerine Baki Duyarlar, Cem Aksel ve Erdal Akyol gibi önemli müzisyenler ile Stüdyo çalışmalarına başladı.

Halen İstanbul' da yaşamını sürdüren sanatçı, çeşitli performans mekanlarında da yarattığı yeni ve özgün projelerini dinleyici kitlesi ile paylaşmaya devam ediyor.

 


SON EKLENEN 5 HABER