Fazıl Say’ın “Güz Şarkıları” plak olarak dinleyici ile buluşuyor!
19.10.2019

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say‘ın 2017 yılında piyasaya çıkan Güz Şarkıları; 24 Ekim Perşembe günü, Ada Müzik etiketiyle plak olarak raflarda yerini alacak.

Fazıl Say’ın; Nâzım Hikmet, Can Yücel, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Behçet Aysan, Ahmed Arif, Attila İlhan gibi unutulmaz şairlerin, unutulmaz şiirlerini bestelediği “Güz Şarkıları”, sanatçının şarkı albümlerinin üçüncüsü olarak dinleyici ile buluşmuştu.

Çıktığı ilk günden bu yana beğeni ile dinlenen Güz Şarkıları; sonbaharın melankolik renk ve dokusunun sarmalladığı, her biri farklı stilde ve farklı konularda olan sekiz şarkıdan oluşuyor.

Güz Şarkıları LP; içindeki Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz, kabare müziği, nostaljik melodileri ve herkes için akılda kalıcı sözleri ile dinleyenlere müthiş bir renk sunuyor. Kanun ve kemençe kimi zaman bir caz “Jam-Session” içindeki doğallığı ile duyulurken, kimi zamanda dinleyenler " duduk" ile Ahmed Arif'in Doğu Anadolu’suna bir yolculuğa çıkıyor. Plakta; kontrabas, davul ve saksafon ile iyi bir caz yorumu duymak, nefesli ve yaylı sazlarda ise klasikçilerin dünya seviyesindeki yorumlarını dinlemek mümkün.

Sanatçının “Bugüne kadar yaptığım şarkı albümlerim arasında hem Türkiye'de, hem dünyada en sevileninin Güz Şarkıları olacağını hissediyorum” dediği bu albümün solisti Güvenç Dağüstün. Kendi şarkı albümleri içinde piyano partisini ilk kez kendi çalmayan Say, bu albümde şarkıları Ece Dağıstan’a emanet ediyor.

Müziklerin bir resim gibi oluştuğu plakta ayrıca; Derya Türkan ( Kemençe), Hakan Güngör
(Kanun), Ertan Tekin (Duduk), Aykut Köselerli (vurma sazlar),Volkan Hürsever( Kontrabas), Ediz Hafızoğlu ( Davul ), Gürtuğ Gök ( Alto Saksafon) , Bülent Evcil ( Flüt) , Ecesu Sertesen ( Klarnet) , Mehmet Yasemin ( Keman), İmge Tilif ( Keman) , Filip Kowalski ( Viyola) ve İndra Mass ( viyolonsel) gibi çok değerli müzisyenler parçalara eşlik ediyor.


SON EKLENEN 5 HABER

Fazıl Say