Hakan Yılmaz'dan Yeni Şarkılar: Aklım Hep Sende
10.12.2019

Hakan Yılmaz: Yeni Şarkılar

AKLIM HEP SENDE

Ezginin Günlüğü’nün kurucularından, şarkı sözü yazarı, besteci ve şarkıcı Hakan Yılmaz, yeni şarkılarını dinleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor.

Ezginin Günlüğü'nün ilk konserinden itibaren konserlerinde şarkıcı olarak yer alan Hakan Yılmaz, grubun Sabah Türküsü ve Alagözlü Yar albümlerine şarkıcı olarak katkıda bulundu; grupla birlikte Doğu Türküleri albümünü yayınladı. On yeni şarkı içeren Sen Yoktun adlı kişisel albümü Eylül 2015'te, on halk türküsünü yorumladığı Türkülerle Yeniden albümü Eylül 2017'de Ada Müzik tarafından yayınlandı.

Sanatçı, HAKAN YILMAZ: YENİ ŞARKILAR adını verdiği dizi içerisinde çoğunun söz ve müziği kendisine ait olan, bir kısmı da başka sanatçıların besteleri üzerine kendi yazdığı sözlerden oluşan yeni şarkılarını tekli olarak çıkaracak.
“Aklım Hep Sende” bu dizinin ikinci şarkısı. Bu şarkı, Ezginin Günlüğü’nün kurucularından rahmetli Tanju Duru ve Hakan Yılmaz’ın ortak çalışması. Tanju Duru’nun bestesi üzerine, sözlerini Hakan Yılmaz yazdı. Ezginin Günlüğü’nün kuruluş yıllarındaki lirik ezgilerin ve sözlerin izlerini taşıyor. İlk olarak Tanju Duru’nun Duru Zamanlar (2007) albümünde seslendirilen bu güzel şarkıyı, bu kez Hakan Yılmaz’ın yorumuyla dinleyeceksiniz.

Her iki şarkının kaydı da Kadıköy’de Harem’s stüdyoda Evren Arkman ve Mert Yüksel tarafından yapıldı. Mixing ve mastering işlemlerini Evren Arkman yaptı. Şarkıların düzenlemeleri Hakan Yılmaz, Esat Mert Koç ve Evren Arkman’a ait. Bahtiyar Çakmak cura ve bağlama, Deniz Bayrak gitar, Erkan Kamil Yüksel gitar, Esat Mert Koç klavye ve keman, Evren Arkman bas gitar, Özgecan Dizmen yan flüt çaldı.


SON EKLENEN 5 HABER

Hakan Yılmaz