"Şarkılara Mektuplar"ın 2. Single'ı Asena Akan 'dan: "Şimdi, Burada ve Daima" 20 Kasım da tüm dijital mecralarda!
18.11.2020

 “Şarkılara Mektuplar” Şimdi, Burada ve Daima

“Şimdi, Burada ve Daima” müzisyen Asena Akan’ın sözlerini etkilendiği bir mektuptan derleyerek yaptığı ve pandemi boyunca yaşadığımız ortak duygu ve deneyimleri mektuplara ve mektupları şarkılara dönüştürmeyi amaçlayan “Şarkılara Mektuplar” projesinin ikinci şarkısı.

“Şarkılara Mektuplar” sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı. Müzisyen Banu Kanıbelli ve yazar Eylem Ejder tarafından yürütülüyor. Mektupları, projeye gönül veren şarkı yazarları ile buluşturuyor. Biriken duygularımız, oluşan farkındalıklarımız, hayallerimiz, kayıplarımız ve yaşama sevincimiz, kısaca tüm ‘arzuhal’lerimizle mektuplara yazılalım, yazının ve ezginin göğünde dilden kulağa uzanarak şarkılara dönüşelim istiyor. Yazılan mektuplara, yapılan şarkılara ve tüm ekibe www.letterstosongs.com adresinden ulaşmak mümkünken “Şarkılara Mektuplar” yazılacak yeni mektupları beklemeye devam ediyor.

“Şimdi, Burada ve Daima”nın sözleri Meltem Altınkaya’nın mektubundan adapte edilmiş. Bestenin kayıt, mix ve mastering süreçlerini Aybars Gülümser üstlenmiş. Kapak illüstrasyonu Alemşah Fırat’a, grafik tasarım Melike Çıtak’a ait.

“Şimdi, Burada ve Daima”, Ada Müzik etiketiyle 20 Kasım tarihinde dijital platformlarda yerini alıyor.

 


SON EKLENEN 5 HABER