Reptilians From Andromeda’dan yeni albüm: “Must Be Destroyed!”
25.11.2020

Reptilians From Andromeda’dan yeni albüm: “Must Be Destroyed!”

Ada Müzik etiketiyle 27 Kasım da tüm dijital mecralarda!
 
İstanbul yeraltı müzik sahnesinin son yıllarda yurtdışında adından en çok söz ettiren gruplarından Reptilians From Andromeda, kurulduğu 2013 yılından bugüne kadar çoğu İngiliz ve Amerikan plak şirketlerinden olmak üzere 1 uzunçalar ve 8 EP yayınlamıştı.
 
Bugüne kadar Almanya, Yunanistan, Hollanda, Belçika ve İspanya’da turne yapan grup, bu kez Türkiye’de ilk kez Ada Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümü “Must Be Destroyed!” ile karşımızda.
 
Kayıtları punk, garage, rocknroll tarzlarının İstanbul’daki yeraltı ini Karga Bar’da, Rammy Ro tarafından canlı olarak gerçekleştirilen albümün masteringi ise daha önceden Dandy Warhols ve Gorillaz gibi gruplarla çalışmış İngiliz prodüktör Fran Ashcroft’a ait.
 
Reptilians From Andromeda grubunun vokallerini ve söz yazarlığını Aybike Çelik Özbey üstlenirken, gitarda yerli punk sahnesinin 90’lardaki önemli temsilcilerinden Rashit grubunun gitaristi Tolga Özbey, basgitarda ise yine 90’li yılların öncü Hardcore gruplarından Moribund Youth’dan Kerim Gönencer ve davulda ise Onat Hafız yer alıyor.
 
Kapak tasarımı Kanadalı ünlü çizgi romancı Darren Merinuk’a ait olduğu albüm, çok yakında 12” plak formatında müzik marketlerde olacak.
 
Grup pandemi dolayısıyla 2021 yılına ertelenen Kanada Müzik Haftası (Toronto), Almanya’da düzenlenen “Back To The Future” ve Japonya’da “Kapunk” (Tokyo) festivallerinde sahne alacak.
 

SON EKLENEN 5 HABER