Banu Kanıbelli'den Yeni Single; İyi Ki O Gün 25 Aralık'ta Yayımlanıyor!
23.11.2020

 BANU KANIBELLİ

“İyi ki O Gün" Ada Müzik etiketiyle 25 Aralık tarihinde dijital platformlarda yerini alıyor!
 
“İyi ki O Gün” müzisyen Banu Kanıbelli’nin gerçek insan portrelerini şarkılara taşıdığı “Sahibine Şarkılar” derlemesinin ilk teklisi olarak yayımlandı.Sanatçıya göre, “Şarkılar suretimiz. Binbir insanlık halimizi yine kulaklarımıza söyleyen suretlerimiz… Suretlerimizin iyi hallerini daha fazla hatırlamaya, onlardan vazgeçmemeye ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız. Müzik, insana dair iyi bir şeyin söz ve ezgisi olup, bir şarkının kanadında herkes için yola çıkabiliyorsa hiç durmasın. Birden bize, iyi gelecek ve mümkün olanı fısıldasın”
 
İyi Ki O Gün, iki sevgilinin ilişkileri içinde geriye bakış, ilk tanışma günlerine dair anılar ve yıllar içinde biriken küçük ama özel şeylerden bahsediyor. Şarkının sahibinin anılarından bir ses kaydı şarkıda ayrıca yer alıyor. Şarkı, bütün olarak bir ilişkinin içindeki sevgi, saygı, özen ve takdirin naif bir ifadesi. 
 
Şarkının düzenleme, kayıt, mix ve mastering süreçlerinde Kanıbelli, sön dönem çalışmalarında birlikte yol aldığı Cansun Küçüktürk ile çalışmış.
 

SON EKLENEN 5 HABER

Banu Kanıbelli