Şarkılara Mektuplar Projesinin 3. Şarkısı Emre Akbay'dan; "Kiraz Dilinde" 8 Ocak'ta Tüm Dijital Platformlarda!
05.01.2021

“Şarkılara Mektuplar” Kiraz Dilinde

“Kiraz Dilinde” müzisyen Emre Akbay’ın sözlerini, etkilendiği bir mektuptan derleyerek yaptığı ve mektupları şarkılara dönüştürmeyi amaçlayan “Şarkılara Mektuplar” projesinin üçüncü şarkısı.
 
“Şarkılara Mektuplar” sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı. Pandemi dönemindeki ortak duygu ve düşünceleri bölüşmeyi hedefleyen ilk mektup çağrısı ve yayımlanan iki teklinin ardından, “Şarkılara Mektuplar” ekibi yeni çağrısında “Yaşamak İstiyorum” diyor. Kadınların ve kız çocuklarının yaşamını tehditten, doğanın tahribatına değin şiddetin her türlüsüne ses vermek istiyor. Dünyanın her yerinden bu konuda hislerini paylaşan insanlardan yeni mektuplar bekliyor. Şimdiye kadar yazılan mektuplara, yapılan şarkılara ve tüm ekibe www.letterstosongs.com adresinden ulaşmak mümkün. 
 
“Kiraz Dilinde”nın mektup yazarı Eylem Ejder. Şarkının söz adaptasyonu, düzenlemesi, gitar, piyano, vokal performansı Emre Akbay’a, geri vokal performası ise Banu Kanıbelli’ye ait. Bestenin mix ve mastering süreçlerini Şenol Coşkun üstlenmiş. Kapak illüstrasyonu Alemşah Fırat’a ait.
 
“Kiraz Dilinde”, Ada Müzik etiketiyle 8 Ocak’ta dijital platformlarda yerini alıyor.
 

SON EKLENEN 5 HABER