Mübin Dünen - Sen Tabipsin Saramazsın Yaramı; 10 Aralık'ta tüm Dijital Platformlarda Yayında!
08.12.2021

 Mübin Dünen’den “Sen Tabipsin Saramazsın Yaramı”…

Mübin Dünen, “Sen Tabipsin Saramazsın Yaramı” ile yeniden dinleyicisiyle buluşuyor. Halk müziğinin en önemli isimleri arasında sayılan Muhlis Akarsu’ya ait olan türkü, Dünen’in Ada Müzik tarafından yayınlanacak yeni Maxi Single çalışmasının çıkış parçası olacak.

Müzik hayatına neyzen olarak başlayan, uzun yıllar sokak müzisyenliği yapan, yurt içinde ve yurt dışında birçok sanatçı ile solo ve ortak konserler veren Dünen, farklı yörelerden ve ozanlardan seçtiği türküleri kendi düzenlemeleri ve yorumuyla bu çalışmada bir araya getirecek. Çalışmalarında Anadolu ve Mezopotamya halk ozanlarının, aşıkların türkülerine yer vermeye özel bir önem gösteren sanatçı, önümüzdeki aylarda albümün Kuzu (Pir Sultan Abdal), Zeybek ile Yörük ( Ruhi Su) ve Gulazer (Erivan) adlı türkülerini de yayınlayacak.

Kendi bestelerinden oluşan enstrümantal çalışmalara da albümlerinde yer veren Dünen’in bu güne kadar yayınlanmış dört albümü bulunuyor; Bahar, Araf, Gerok ve Asl-ı Aşk (Nilüfer Perihan Kurtoğlu ile ortak).

Pre Save


SON EKLENEN 5 HABER