ALBÜMLER

Kolektif İstanbul
Pastırma Yazı Plak

Kolektif İstanbul / Pastırma Yazı Albümü İlk Kez Plak Formatında Yayınlanıyor!

 
Kolektif İstanbul’un 10’uncu yıllarını taçlandırlandıkları 4. albümleri “Pastırma Yazı” Ada Müzik tarafından ilk kez LP formatında yayınlanıyor. 
Fransa'nın Brötanya bölgesinden Richard Laniepce tarafından 2006 yılında İstanbul’da kurulan grup, kısa sürede İstanbul sahnesinin en eğlenceli, en kıpır kıpır, en öngörülemez grubuna dönüştü ve Türkiye sınırlarının dışına taştı. Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Florance Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde performanslar sergiledi. Kolektif İstanbul, müzik yolculuğuna günümüzde Laniepce (saksafon) başta olmak üzere Aslı Doğan (vokal), Ertan Şahin (suzafon), Batuhan Baraç (davul), Tamer Karaoğlu (akordeon) ve Talat Karaoğlu (klarnet) kardeşlerden oluşan altı kişilik kadrosuyla devam ediyor. 
 
Anadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan, sahnede ‘çaldıkça zıvanadan çıkan, zıvanadan çıktıkça güzelleşen’ Kolektif İstanbul, Pastırma Yazı için “kaybederken en çok eğlendiğimiz albüm” diyor. 13 parçadan oluşan albümün açılış parçası anonim türkü ‘Hamamcı Teyze’yi, sözlerini Ceylan Ertem'in yazdığı geleneksek bir Bulgaristan türküsü ‘Acımadı Yine’ takip ediyor. Albüme de adını veren ‘Pastırma Yazı’, orijinal adıyla ‘Ete Indien’ isimli romantik bir Fransız şansonunu kendi yorumlarıyla oynak bir parçaya çeviren grup, The Meters'ın Cissy Strut parçasını bir funk standartından oldukça uzaklaştırıyor. Kalpazan Havası ile Selim Sesler’e selam duruyor. Sahnedeki enerjilerini albüme de yansıtan Kolektif İstanbul’a Pastırma Yazı’nda Ediz Hafızoğlu davuluyla, Volkan Coşar trompetiyle eşlik ediyor.
 
Özenli master hazırlığıyla 180 gr olarak basılan “Pastırma Yazı” LP, esenshop.com üzerinden ön siparişle alınabiliyor. Plak 20 Temmuz’dan itibaren müzik marketlerde olacak. 
 

ALBÜMDEKİ PARÇALAR Albümü Satın Al

ŞARKILAR

LİNKLER

2362 kez görüntülendi.
Kolektif İstanbul