ALBÜMLER

Kesmeşeker
KADIKÖY LP

 Kesmeşeker’in Son Albümü “Kadıköy” Plak Formatında Yayımlanıyor!

“Yaya bir turistim Kadıköy’de

Gönüllü katıldım kavimler göçüne”


Cenk Taner kaptanlığında 1990 yılında kurulan Kesmeşeker’in geçtiğimiz yıl Ada Müzik etiketiyle çıkan 10. albümü Kadıköy, şimdi Long Play formatında yayınlanıyor.


Albümde söz ve müzikler yine Cenk Taner‘e ait olan 10 şarkı bulunuyor: Değişti Zaman, Keçi, Önce Nar Sonra Pancar, Kadıköy’de Çok Güzel Solduk Biz, O, Sonbahar, Litra, Dahi Çocukları Düşlerinden Vururlar, Kadıköy’de Zen ve Az Ya Da Çok.


Kadıköy kayıtlarında, Cenk Taner (gitar, vokal), Canay Cengen (bas gitar, geri vokal, ilginç enstrümanlar) ve Gökhan Özcan’dan(davul) oluşan Kesmeşeker kadrosuna, Cansun Küçüktürk (gitar, geri vokal), Özgür Ulusoy (Hammond, piyano, keman, viyola) ve İlkay Özboyar (Hammond, piyano) eşlik ediyor.


Tüm düzenlemeleri Kesmeşeker’e ait olan albümün kayıt ve mixi Canay Cengen (2017), masteringi Levent Büyük, Çağdaş Şenel (Stüdyo 18), kapak tasarımı ise Engin Güneysu imzasını taşıyor. LP edisyonu için remasteringi İhsan Apça tarafından yapılan albüm 180 gr olarak basılıyor.

Kesmeşeker “Kadıköy” LP, bugünden itibaren esenshop.com üzerinden ön satışta ve 1 Nisan Pazartesi gününden itibaren plak dükkanları ve müzik marketlerde olacak.

“Kesmeşeker dinleyicisidir ki 'uçsuz bucaksız azınlık'tır;

onlar 'kaç' değil 'kim'dir…”

 

ALBÜMDEKİ PARÇALAR Albümü Satın Al

ŞARKILAR

LİNKLER

1673 kez görüntülendi.