ALBÜMLER

Ali Asker
Fatsa Çocuk Korosu ODTÜ-OTK Şenlikleri 1979-1980

  
   70'li yıllar Türkiyede en önemli toplumsal değişimlerin yaşandığı tarihsel bir dönemdi. Üniversitelerden gecekondu mahallelerine, büyük kentlerden taşra kasabalarına varıncaya değin, toplumun bütün dokularına yayılan sosyal ve politik uyanış kendine özgü kültürel formları da yarattı. Ülkenin dört bir tarafında gündeme gelen şenlikler, konserler, festivaller vb. bu kültürel formların yaratıldığı en önemli alanlar olarak şekillendiler.
  
   Bütün bu tarihsel dönemde iki önemli kültürel etkinlik olarak Fatsa ve ODTÜ ÖTK Şenlikleri özellikle vurgulanmalıdır. Halkın kendi kendini yönetmesinin birincisi; küçük bir taşra kasabasında ikincisi;Türkiye'nin en nitelikli üniversitelerinden birinde gerçekleştirilmesi olarak değerlendirilebilecek çabalar içinde anlam kazanan bu iki kültürel etkinliğin toplumsal mücadeleler açısından belgesel bir yan taşıdığı ortadadır.
  
   Kuşkusuz 90'ların dünyası 70'li yıllardan çok farklı bir özellik taşıyor. Ama tarih bütün insanlığın ortak belleğidir. Artık eksiklikleri başarıları ve yanlışlıklarıyla tarihe mal olmuş deneyimlerin aktarılması nesnel bir değerlendirme için belgelerin bilgilerin yaşatılması özel bir öneme sahiptir.
  
    Ada Müzik olarak Fatsa ve ODTÜ Şenlikleri'nin yayınlanmasını bu nedenle bir sorumluluk olarak görüyoruz. Şimdi yaşları 20'li rakamlara dayanan Fatsa Çocuk Korosu üyelerinin o günkü seslerinin bütün çocuk sevimliliğini, yada şimdi ortayaş sınırına gelen Gençlik korosunun coşkusunu bugüne ulaştırmak istedik.

Ada Müzik ve Yayıncılık
 

ALBÜMDEKİ PARÇALAR Albümü Satın Al

ŞARKILAR

LİNKLER

6005 kez görüntülendi.