BİYOGRAFİ

Haluk Çetin

Haluk Çetin Bursa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Uzun bir süre ara verdiği eğitimine döndü, şu anda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisidir. Ataol Behramoğlu ile şairin şiirlerinden oluşan "Aşk İki Kişiliktir" adlı ortak albümü gerçekleştirdi. Albüm Yeni Dünya Müzik Yapım firmasından çıktı.
Cezmi Ersöz ile Arda Müzik’ten "Kendini Saklama Çiçekleri" adlı ortak albümü hazırladılar. Bu albümü Vedat Sakman ile birlikte gerçekleştirdiler albüm'de Haluk Çetin'in üç Vedat Sakman'ın iki şarkısı bulunuyor. Şarkılardan bir tanesini Leman Sam yorumluyor. Bu albüm ayrıca Cezmi Ersöz'ün "Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı" adlı kitap ile birlikte satışa sunulmuştur.
Haluk Çetin ilk solo albümü "Şiiriçi Şarklılar" Ada Müzik etiketiyle yayımlandı. Albümdeki tüm besteler Haluk Çetin'e ait Albüm'ün düzenlemelerini Vedat Sakman yaptı. Haluk Çetin Albümünde Nazım Hikmet, Ataol Behramoğlu, Nihat Behram, Ahmet Telli, Sunay Akın, Cezmi Ersöz ve Gökhan Hoştürk'ün Şiirlerinden yaptığı bestelere yer veriyor. Cezmi Ersöz ile devam eden sahne birliktelikleri sürüyor.