BİYOGRAFİ

Sonbahar

Ayşenur Kolivar
Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Ünivesitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Müziğe Boğaziçi Üniversitesi Folklor klübünde başladı.1993-2000 yılları arasında yer aldığı Kardeş Türküler Projesinin Kardeş Türküler albümünde solistlik yaptı. 2001-2003 yılları arasında Dalepe Nena adlı laz kadın müzik grubunda eğitmenlik ve solistlik yaptı. Doğu Karadeniz kültürleri ve özelde kadın kültürü konusundaçeşitli akademik çalışmalar yürütmektedir. Fadime kimdir dlı kitapta Leyla Çelik'le birlikte editörlük yapmıştır. Doğu Karadeniz halk müziklerini icra eden Grup Helasa'da solistlik yapmaktadır. İTÜ'de Müzikolaji ve Müzik Teorisi Bölümünde doktora öğrencisi olup aynı zamanda özel bir üniversitede Türkçe okutmanlığı yapmaktadır.

Sumru Ağıryürüyen
Balkan şarkıları başta olmak üzere, çok çeşitli dilleri ve farklı tarzları kapsayan bir repertuara sahiptir.Sesi ve mandoliniyle yer aldığı projelerle, Türkiye'de ve çeşitli ülkelerde düzenlenen festival ve etkinliklere katılmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Sosyolaji Bölümünü bitirdi; müzikle olan ilişkisinde üniversitenin tiyatro ve müzik topluluklarıyla yaptığı çalışmaların büyük etkisi oldu. Jirayr Aslan ve Nilgün Onat'tan şan ve solfej dersleri aldı. Tanju Duru ile hazırladıkları ilk solo albümü Issız'ın (2009) yanı sıra, Muammer Ketencioğlu ile kurdukları Bir Balkan Yolculuğu grubuyla Ayde Mori, Balkan Yolculuğu albümlerini çıkardı. 80'lerde Mozaik grubunun kurucularındandır. Halen çalışmalarını Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ve İstanbul Sazendeleri'nin yer aldığı farkı projelerde ve yanı sıra, Furtuna , Yinon Muallem Esemble, Klazmer toplulukları ve gitarist Onak Bozkurt ile sürdürmrktedir. Aynı zamanda, Tekfen Flarmoni Orkestrası'nın konuk solistlerindendir.

Yuri Ryadchenko
7 yaşında french accerdeon çalarak müziğe başladı. 1989'da Tataristan Kazan Devlet Konservatuarı saksafon bölümünden mezun oldu. 1982 yılından beri Türkiye'de yaşıyor. 26 müzik albümünde -3'ünde prodüktör olmak üzere, aranjörlük yaptı, 3 albümün yapımcılığını üstlendi. TRT'nin Telepazar, Müzik Yeniden, yabancı yerli programlarında orkestra şefi olarak yer aldı. Ali Kocatepe, Doğan Canku, Modern Folk Üçlüsü, Fatih Erkoç, Ferhat Göçer, MFÖ gibi sanatçılara eşlik etti. Akademi İstanbul ve Galatasaray İTM okullarında saksafon, bas gitar, müzik teorisi ve armoni dersleri verdi. 2008 yılında Hübners Who is Who Türkiye Ansiklopedisi girdi. 2004'den beri SAF prodüksiyon ve Tasarım şirketinin genel müdürlüğünü yapıyor.

Onak Bozkurt
18 yaşından beri potansiyel olarak klasik gitar çalmakta ve bu enstrümanın eğitimini vermektedir. Eart Union, Galaturka, Khalkedon, Babil gibi Dünya müziği yapan gruplarda yer almıştır. Halen Sayat Aslanoğlu ile bir klasik gitar ikilisi, vokalist Sumru Ağıryürüyen ile ikili çalışmaları vardır. Gürcü müziği yapan Kafdağı Müzik Topluluğu'nda gitar ve panduri çalmaktadır. Müzisyenliğin yansıra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde klasik gitar eğitmenliği yapmakta, ISCMS (İsmet Sıral Creative Music Studio), KKS (Karaköy Kültür Sanat) gibi müzikle ilgili organizasyonlarda yer almakta ve alternatif bir müzik ve kültür merkezi olma iddiasıyla yola çıkan Gitarcafe'nin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir.