BİYOGRAFİ

Erdal Güney / Hilmi Yarayıcı

Hilmi Yarayıcı 
Antakya doğumlu Türk halk müziği ve özgün müzik sanatçısıdır. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum'la çalıştı bu tarihten sonra gruptan ayrılsa da konser ve albüm çalışmalarına destek verdi. Grup Yorum'un efsane solisti olarak bilinir. 1993'de İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'na girdi. İTÜ Çoksesli Batı Müziği korosunda yer aldı. Konservatuvar öncesinde ve sonrasında opera hocalarından şan dersleri aldı.Albüm çalışmalarının dışında "Seher Vakti" ve "İlk Göz Ağrısı" adlı tv dizilerinin, "Aşk Yolu" adlı televizyon filminin müziklerini hazırladı. Ayrıca başrollerini Altan Erkekli, Göksel Arsoy ve Nevra Serezli'nin paylaştığı 'Unutulmayanlar' adlı filmin müziklerini yapmıştır. Halen kasımpaşa çok programlı lisesinde müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Erdal Güney
Anamur doğumludur. Güney'in küçük yaşlarda başlayan müzik yaşamı üniversite yıllarında yoğunluk kazandı. 1992 yılı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Tahsin İncirci, Elmira Aşrafova, Jerair Arslanyan ve Kemal Kaplan'dan müzik dersleri aldı.
1993-94 yılları arasında Metz-Fransa'da bir kültür kuruluşunun davetlisi olarak bağlama dersleri verdi.
1994-96 yılları içinde Anamur-Ören Bld. Kültür Merkezinde yöneticilik de yapan Güney; burada verdiği bağlama derslerinin yanı sıra, koro çalışmaları da yaptı.
1998-2003 'de Berlin 'de özel bir kuruluş olan Alman-Türk Müzik Akademisi'nde öğretim kadrosu içinde yer aldı.
Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda ve İsviçre'de kültürel etkinlikler çerçevesinde düzenlenen bir çok konser ve dinletiye katıldı.
Halen Taşeli Platosu üzerine alan çalışmasına dayalı müzik incelemesi yapmaktadır.