BİYOGRAFİ

Murder King

Herşeyin başlangıcı 5 yıl öncesine dayanmakta. Biraraya geldiklerinde amaçları sadece sevdikleri şarkıları çalmak ve eğlenmekti, bu işi canlı müzik yapılan mekanlarda paylaşmaya karar verdiler. Doğru zamanda doğru işi yapmanın avantajıyla macerasına başlamış oldu. Bu zevki paylaşan, çoğunlukla kendi jenerasyonlarından, genele bakıldığında birçok yaş grubunu barındıran bir kitle oluşturmayı kısa zamanda başardılar. Listelerini oluşturup sahneye ilk adım attıklarında ise Türkiye’nin en sevilen yorum grubu olacaklarını bilmiyorlardı.
Murder King birçok yıldönümü partisinde sahne aldığı gibi artan popülaritesi sayesinde Ankara, İzmir, Çanakkale, Antalya gibi birçok şehirde çalma fırsatı bulurken Kıbrıs’ta da sahne alarak bu çemberi genişletti. 5 yıl süresince devamlı çalma fırsatı bulan grup, 500’ün üstünde performans ve onbinlerce kişiye sahne yapma imkanıyla da ülkemizin en çok sahne alan ve kitleye çalan gruplarından biri oldu.
Grup elemanları arasında müzik eğitimi alanlar olduğu kadar. Bu işe mesleklerini biryana koyup devam edenlerde bulunmakta. Bu sentez teknik alan yanı sıra tutku anlamında da bir avantaj. Grup içinde olduğu kadar dinleyici anlamında da değişik platformlardan insanları aynı müzik zevki altında buluşturmayı başarıyorlar. Yaptıkları çalışmalarda bu geniş persfektif üzerine... 
Murder King yıllaca İstanbul’un rock ve metal mekanlarında sahne aldı. Hiçbir zaman bir strateji uygulamadı, tanıtım yapmadı. Duyan duymayana, gören görmeyene, bilen bilmeyene anlattı. Bu noktaya grup bu avantajı kullanarak geldi. Grup 150 şarkının üstünde ciddi bir playlist’e sahip, bu alanda türünün en iddialı grubu diyebiliriz. Yıllar geçtikçe bu sayı artarken müzikte farklı arayışlara girişti. Bilindik popüler türkçe parçaları kendi tarzlarında yorumladılar. Bu noktada Murder King türkçe sözlü müzik kulvarındada iddialı olduğunu gösterdi ve kendi bestelerini yapmaya başladı.