BİYOGRAFİ

Selçuk Basa

"Aşk Bekler mi?", "Amorf" isimli iki albüm “4 Mevsim 1 Hikaye” isimli bir EP ve “Huzursuz” isimli bir single ‘a sahip olan Selçuk Basa, müzik hayatına öğrencilik yıllarında başladı. Bu süreçte pek çok şarkı yazıp besteledi. Yoğun mesleki kariyerine rağmen, gitar, saksafon, piyano gibi bir çok enstrüman çalarak ve şarkı söyleyerek müzikle ilişkisini sürdüren Basa, pek çok müzikal proje üretmekte ve çok değerli müzisyenlerle caz festivallerinde ve konser alanlarında performans sergilemektedir.

Yüz iskeletinin ve çene bozukluklarının düzeltilmesi konusunda, implantlarda geliştirdiği teknolojiler ve cerrahi uygulamalardaki başarısıyla tanınan Selçuk Basa eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlamış, ardından Hacettepe Üniversitesi'nde Çene Cerrahisi ihtisası yapmıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok hastane, çalışma grupları ve üniversitelerde, konsültan ve öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Dr. Basa, uzun süre Marmara Üniversitesi'nde Çene Cerrahisi Profesörü olarak görev yapmıştır. Pek çok makale, kitap bölüm yazarlığı olan, bir dönem dekanlık ve Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği başkanlığı görevlerini de yürüten Basa, Acıbadem Üniversitesindeki akademik görevlerinin yanı sıra, Nişantaşı’nda kendi kliniğinde çalışmaktadır.