BİYOGRAFİ

Mehtap Meral

Mehtap Meral, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Keman Anadalı'ndan mezun oldu. Ruhi Su Dostlar Korosu'nda uzun yıllar korist olarak görev yaptı; bu arada sahne çalışmalarını sürdürerek çeşitli mekânlarda konserler verdi. Yurt içinde ve dışında pek çok çok sanat etkinliğinde yer aldı.  

Müzik eğitmeni olarak, çok sayıda öğrenci yetiştirdi. Zülfü Livaneli'nin aynı adlı romanından uyarlanan "Mutluluk" filminin müziklerini seslendirirken kendi beste ve söz çalışmalarını sürdürdü. 

İlk albümü "Aşk" 2011 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı. Tango formundan oluşan albümde dokuz şarkı yer alıyor. Albümdeki Furuğ Ferruhzad'a ait ' Kayıp ' ve Aysel Gürel'in yazıp Selmi Andak'ın bestelediği ' Ben Her Bahar Aşık Olurum ' parçaları dışında tüm şarkılar Mehtap Meral'e ait...

Yeni albümü ' Yana Yana'da ise yine bir şair kadın olan Gülten Akın'ın ' Kuş Uykusu ' şiiri dışında bütün şarkıların söz ve müziği Mehtap Meral imzasını taşıyor

2010 yılında "Kedi Mevsimi" adını taşıyan ilk şiir kitabı 2015 ' te ise "Ses ve Toz" yasakmeyve etiketiyle yayınlandı ve edebiyat çevrelerinden büyük bir övgü aldı.

 
Mehtap Meral