BİYOGRAFİ

Ersan Özcan


Doğa İçin Çal projesinin yardımcı yapımcısı ve yorumcusu Ersan Özcan, 1982 yılında Trabzon-Akcaabat’ta doğdu.
 
İlk ve orta öğrenimini Trabzon'da tamamladı, Üniversite öğrenimini  ise İstanbul  Marmara Üniversitesi'nde tamamlayarak Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümünden mezun oldu.

İlkokul öğreniminden bu yana müzikle iç içe olan, okuduğu tüm okulların müzik korlarında yer alan Ersan Özcan, Çengelköy Musiki Derneği'nde almış olduğu Gitar ve müzik eğitimi’nin ardından profesyonel müzik yaşantısına başladı. 2001 yılından bu yana birçok etkinliklerde ve konserlerde sahne aldı.  

Ara vermeden devam ettiği profesyonel müzik hayatında birçok yeni bir projeye adım atan Ersan Özcan, 2009 yılında, daha çok evrensel bir çalışma olan ‘Doğa İçin Çal’ projesinde yer aldı. Televizyon kanalları başta olmak üzere, internet ortamındaki sosyal paylaşım sitelerinde yayına giren " Doğa İçin Çal " projesi kapsamında ‘Divane Aşık Gibi’ parçasına kattığı yorumla binlerce müzikseverin dikkatini üzerine topladı. Doğa İçin Çal 2 ve Doğa İçin Çal 3  projesinde yardımcı yapımcılık ve yorumculuk görevini üstlendi. Ersan Özcan’a göre doğa için çal dünyadaki tüm insanların barış içerisinde güzel şeyler yapabildiğinin bir göstergesidir. 

Trabzon da uzun yıllar ikamet etmesi nedeniyle yerel müzik yapan santaçılar ve kemençe sanatçılarını uzun yıllar takip etti. On yıllık bir İstabul serüveninin ardından memleketine olan hasreti onun profesyonel müzik yaşantısında Karadeniz müziği üzerine araştırmalar ve derlemeler yapmaya sürükledi. Fuat Saka’ nın aranjörlüğünde ilk albüm çalışmasını tamamladı.

Ersan Özcan ''Doğa İçin Çal'' projesiyle paylaşımlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.,
 

Ersan Özcan