BİYOGRAFİ

100 Derece

100 Derece'nin temelleri, Barış Çakır, Uluç Taşocak ve Emre Cebeci'yle 2000 yılında atıldı. Üçlünün lise yillarına uzanan arkadaşlıkları, ilerleyen dönemde onları müzikal birlikteliğe getirdi. Uluç 'Siddhartha', 'Dawn', Barış 'Monkey's Popcorn', 'Cockroach', Emre 'Dimensions', ‘Taxi' gibi gruplarda, Türkiye'deki Rock'n Roll müziğin gelişimine katkıda bulundular.
Müzikal ve görsel ilhamını 50'lerin rock'n roll’u, 60'ların reggae’si, 80-90'ların punk rock’u ve bu türlerin yarattığı tarzlardan alan 100 Derece; sıradışı soundu ve ironik sözleriyle dikkat çekti.
“Punk'n Roll” adını verdikleri kendilerine özgü müzikleriyle dinleyenleri “ısıtacaklarını” vaadeden 100 Derece 2005’e kadar sayısız konser ve performansın yanısıra 4 adet demo çıkardı.
2005’e gelindiğinde grup, Ada Müzik etiketiyle “Kahpe Felek” adlı ilk albümlerini yayınladılar.
Grup; birçok sehirde bar konserlerinin yanısıra, H 2000, Rock İstanbul, Europe Music Fest gibi birçok ulusal ve uluslararası müzik festivalinde ve üniversite şenliklerinde de çok sayıda konser verdi.
2006 senesinde grup, tüm kadro askere gitti. Askerden 2007 sonunda dönen grup, yenilenen kadrosuyla konserlere devam etti ve yepyeni parçalardan oluşan  üç parçalık E.P çalışması ''Mavra''yı 2010 yılında yayınladı.