Zuhal Olcay "Başucu Şarkıları" CD Box Set Çıkt!
04.04.2018

Zuhal Olcay’ın Başucu Şarkıları albümleri Ada Müzik tarafından hazırlanan yeni edisyonuyla müzik marketlerde yerini aldı. 

3 albümün bir arada olduğu CD Box Set öncekilerden farklı görsel tasarımı ile dikkat çekiyor. Başucu Şarkıları 1-2-3, aynı zamanda İhsan Apça (Ada Stüdyo) tarafından yapılan yeni masteringi ile de özenli bir hazırlığın ürünü…
Farklı dönemlerde farklı etkiler yaratmış 31 hit başucu şarkısı, Zuhal Olcay’ın beğenilen yorumları ile bu set içerisinde bir araya geliyor.
 
2001 yılında yayınlanan Başucu Şarkıları 1, sanatçının “Güller ve Dudaklar” şarkısındaki yorumu ve bu şarkının çarpıcı klibiyle büyük beğeni toplamış, albümde yer alan şarkıların tamamı radyoların vazgeçilmezleri arasına girmişti. Albümde Bora Ayanoğlu, Özdemir Erdoğan, Şanar Yurdatapan, Bülent Ortaçgil, Sezen Aksu, Mehmet Güreli, Nejat Yavaşoğulları gibi ustaların imzasını taşıyan, aralarında Aynalar, Ölsem De Bir Kalsam Da Bir, El Gibi,  Yağmur, Yalnızlar Rıhtımı ve Kimse Bilmez’in de olduğu 11 hit şarkı yer alıyor.  
 
Başucu Şarkıları 2, 2005 yılında yayınlandı ve en az birinci albüm kadar ilgi ve beğeni topladı. İlk albümde de besteleri olan Özdemir Erdoğan, Bora Ayanoğlu ve Bülent Ortaçgil, bu kez sırasıyla Pervane, Adım Kadın ve Beni Kategorize Etme şarkıları ile Başucu Şarkıları 2’nin omurgasını oluşturuyor. Sus Duymasın, Unutulur, Ben Varım ve Nisan Yağmuru, ilki gibi 11 şarkı içeren albümün güçlü hitleri arasında…
 
İkincisinden 10 yıl sonra yayınlanan (2015) Başucu Şarkıları 3, birbirinden farklı dönemlerin ve farklı çizgilerin izlerini taşıyan 9 şarkı ile Cem Karaca, Fecri Ebcioğlu, Onno Tunç, Nadir Göktürk, Ahmet Kaya, İlhan Şeşen gibi isimleri aynı albümde buluşturuyor. Albümde yer alan şarkılar; Eksik Bir Şey, Pencereler Önünde, Kumsalda, Ağlıyor İstanbul, İyisin, Sevda Kuşun Kanadında, Yalan Da Olsa, Söyleyemedim ve Dünya Dönüyor.
 

SON EKLENEN 5 HABER