Mübin Dünen & Nilüfer Perihan Kurtoğlu ’nun “Asl-ı Aşk” Masalı 15 Mayıs'ta Çıkıyor!
08.05.2018

 Asl-ı Aşk

Mübin Dünen & Nilüfer Perihan Kurtoğlu ’nun “Asl-ı Aşk” masalı ADA Müzik etiketiyle 15 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşuyor.

Asl-ı Aşk, büyükler için yazılmış ve bestelenmiş bir masal.

“Tırmanacak bir dağ yoktu başlangıçta. Deniz gökyüzüyle sevişirdi. Toprak selam dururdu altında. Yer altı karanlık, yerüstü aydınlık diye ayrılmazdı. Hiçbir can, hiçbir parçasından kelimelerle ayrılmazdı. “

Herkes bu dünyaya masalıyla gelir. Hepimizin kendi, biricik masalı olduğu gibi, bir de hep birlikte ortak bir masalı vardır. Bu masaldan, birini bile çıkarırsanız, masal eksik kalır.

Asl-ı Aşk, aslımızı hatırlama yolculuğunu anlatır; kadın ve erkeğin, bilinen ve bilinmeyenin, aşk ve meşkin, söz ve müziğin birbirlerini aramalarının, buluşmalarının hikayesini…

Nilüfer Perihan Kurtoğlu’nun kelimeleri, Mübin Dünen’in müzikleriyle can buldu.
Özgür Yalçın (Karagüneş), Michelangelo Severgnini, Fabio Pellegrini, Valerio Baracani, Natalia Mann, Ahmet Tirgil, Roni Aran Adıbelli, Mehmet Mert Baycan, Genco Dünen, Zaven Çiğdemoğlu, Zeynep Bilgin, Farqin Azad, A. Fuad Onan ve Behiye Çalışkan ise albüme emeği geçen isimler..

15 Mayıs’ta Esen Müzik ve Müzik Marketlerde yerini alacak olan albüm 25 Mayıs’tan itibaren tüm dijital mecralarda yayınlanıyor olacak.


SON EKLENEN 5 HABER

Mübin Dünen & Nilüfer Perihan Kurtoğlu