İdil Meşe’nin ilk solo teklisi “Dünya Halim” Ada Müzik etiketiyle 13 Aralık’ta klibiyle birlikte tüm dijital platformlarda.
10.12.2019

İdil Meşe
Dünya Halim

“Dünya halim, bir bilmece”

İdil Meşe’nin ilk solo teklisi “Dünya Halim” Ada Müzik etiketiyle 13 Aralık’ta klibiyle birlikte tüm dijital platformlarda.

Amerika, İrlanda ve Almanya’da müzik kariyerini sürdürürken doğduğu büyüdüğü şehir İstanbul’a dönen İdil Meşe, Dünya Halim’i eve dönüş şarkısı olarak tanımlıyor.

Elektronik müzik projeleriyle birçok ülkede dinleyicisini kazanan şarkı yazarı, Dünya Halim’de dingin ve akustik bir tavırla, gerçeklikle rüyanın birbirine karıştığı anlara dikkati çekiyor. Dinleyiciyi, yaşamın katı gerçekliğinin yumuşadığı sezgi anlarına ve kutunun dışına çıkıp kendine başka bir açıdan bakmaya davet ediyor.

Sözü, müziği, gitar ve vokal performansı İdil Meşe’ye ait olan şarkıya, çelloda Zeynep Ayşe Hatipoğlu, flüt ve gitarda Jesper Poelke, perküsyonda Özgür Özkan Mete eşlik ediyor. Şarkının aranjesi İdil Meşe ve Ceren Çakar’a, kayıt, mix ve mastering Ceren Cakar ve Özgür Özkan Mete’ye ait. Şarkının müzik videosunu yönetmen Caner Çetiner ve ekibi çekti. Klipte ve Beril Gür tarafından çekilen fotoğraflarda, stilde Luca Pigs ile makyöz Miray Filiz’in dokunuşları, klibin mekan desteğinde Calling Mag ekibi mevcut.


SON EKLENEN 5 HABER