BİYOGRAFİ

Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz
Şarkı sözü yazarı, besteci ve şarkıcı Hakan Yılmaz, Ezginin Günlüğü müzik grubunun kurucularından. Ezginin Günlüğü'nün ilk konserinden itibaren konserlerinde şarkıcı olarak yer alan Yılmaz, grubun Sabah Türküsü ve Alagözlü Yar albümlerine şarkıcı olarak katkıda bulundu; grupla birlikte Doğu Türküleri albümünü yayınladı. On yeni şarkı içeren Sen Yoktun adlı kişisel albümü Eylül 2015'te, on halk türküsünü yorumladığı Türkülerle Yeniden albümü Eylül 2017'de Ada Müzik tarafından yayınlandı. Yeni şarkılar üretmeye ve söylemeye devam ediyor.
 
 
  
 
 
Kadir Şan Tarhan: Besteci, Aranjör, Gitarist
 
İstanbul’da doğdu.  Çocukluk ve gençlik yılları Feneryolu ve Kalamış’ta geçti.  Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümünü bitirdi.  Rock müzikle ve gitarla 1960’lı yıllarda Kalamış’ın meşhur gençlik mekanı Köhne’de tanıştı. 1970’lerde ve 1980’lerde Nejat "Neco" Özyılmazel grubu, Dünya Halk Şarkıları topluluğu gibi 
çeşitli pop, rock ve dünya müziği gruplarında gitar çaldı, düzenlemeler ve besteler yaptı.  Ezginin Günlüğü’nün “Seni Düşünmek” adlı ilk albümünün ve “Eski Arkadaş” gibi sonraki bazı albümlerinin gitar düzenlemelerine katkıda bulundu.  Süper Baba, Sıcak Saatler gibi televizyon dizilerinin, Masumiyet gibi sinema filmlerinin müziklerinin yapımında besteci olarak yer aldı.  1990’larda Gonca Gürses ve Ceyda Pirali ile birlikte kurdukları Antique müzik grubuyla dans ve caz müziği yaptı.  2012 yılından itibaren Hakan Yılmaz ile yeni albüm çalışmalarına başladı.  Bir kısmını bu albümde yayımladığı bestelerinin diğerlerini önümüzdeki yıllarda çıkaracağı albümlerde dinleyiciyle paylaşmayı düşünmektedir.
 
Hakan Yılmaz